Založ si blog

V prvom rade ostať človekom

„Lidé v nouzi nepotřebují až tak moc peníze. Oni potřebují naše oči, ruce, nohy, srdce…“

– Matka Tereza

 

Určite tu nie som od toho aby som niečo zviditeľnovala nato sú známe osobnosti a média. Ani nemám tú silu ale bola by som rada ak by sa to dostalo aspoň k jednému z Vás. V jednom rozhovore s pani Jitkou Čvančarovou som si vypočula, že ludí s chorobou motýlích krídel sociálne vylúčenie bolí ďaleko viac. Peniaze sú fajn, sú skvelé ako prostriedok  k pomoci. Bez peňazí by sme neošetrili ani jediného pacienta či už s ťažkou chorobou ako je choroba motýlích krídel, leukémie,  ľudí s cystickou fibrózou atd. tak ale ani jediného pacienta na internom oddelení. A preto sem dávam tento krásny citát od Matky Terezy, ktorý hovorí za všetko.

Peniaze sú prostriedok aby sme pomohli, ale ta láska, slovo, kamarátstvo, čas ktorý pacientom dávame je omnoho dôležitejší. Veľa krát som sa behom stáži stretla s ľudmi na lôžkovom oddelení, ktorí len túžili aby sa s nimi niekto porozprával aby sme vypočuli ich život, ich trápenie, ich bolesti ale aj radosti.

Lékarov je málo, pacientov je veľa a času je veľmi málo, ja to chápem a vidím na oddeleniach, ktorými ako študentka prechádzam ale aj napriek tomu si myslím a verím, že ten čas na tu ľudskosť  by sme si mali nájsť. Čas na bolesť, ktorá je naproti nám, ktorá netúži ani tak po oddbornosti ako po vypočutí a chápaní, že v bolesti  a na lôžku si prajeme aby sa svet točil okolo nás a náš lékar bol samotný Boh.

Musíme ostať v prvom rade človekom a až potom lékarom, pretože nikdy nevieme kedy sa minca obráti a my budeme túžiť po tom aby si ten čas našli pre nás.

Malá duše a Slunce

30.11.2017

Byla nebyla jedna Malá duše, která řekla Bohu: Já vím, kdo jsem !” A Bůh řekl: „To je báječné ! Kdo jsi ?” A Malá duše vykřikla: Já jsem Světlo !” Bůh se zeširoka usmál a pravil: viac »

Vladimir Putin

Ruské prezidentské voľby odštartovali na Ďalekom východe

17.03.2018 22:07

Na ruskom Ďalekom východe sa v sobotu večer o 21.00 h SEČ (08.00 h miestneho času) začali prezidentské voľby.

Afrín Protest Sýria

Tisícky Kurdov protestovali v Nemecku proti ofenzíve Turecka v Afríne

17.03.2018 21:14

Demonštrácia v Hannoveri prebiehala v pokojnej atmosfére a došlo na nej len k menším potýčkam medzi protestujúcimi a políciou.

ghuta, syria, damask

Sýrske vládne sily dobyli dôležité mesto v obliehanej východnej Ghúte

17.03.2018 19:38

Sýrske vládne sily dobyli dôležité mesto v obliehanej oblasti východná Ghúta pri metropole Damask.

Za slušné Slovensko v Bratislave

Raši rešpektuje právo zhromažďovať sa, Kollár hovorí, že ľudia sa nedajú oklamať

17.03.2018 18:47

Podpredseda SNS Jaroslav Paška tvrdí, že nepokoj v spoločnosti sa snaží využiť opozícia.

patologickabdelost

Jsem, co jsem, a to stačí k tomu, abych byla.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2
Celková čítanosť: 786x
Priemerná čítanosť článkov: 393x

Autor blogu

Kategórie

Archív