Založ si blog

V prvom rade ostať človekom

„Lidé v nouzi nepotřebují až tak moc peníze. Oni potřebují naše oči, ruce, nohy, srdce…“

– Matka Tereza

 

Určite tu nie som od toho aby som niečo zviditeľnovala nato sú známe osobnosti a média. Ani nemám tú silu ale bola by som rada ak by sa to dostalo aspoň k jednému z Vás. V jednom rozhovore s pani Jitkou Čvančarovou som si vypočula, že ludí s chorobou motýlích krídel sociálne vylúčenie bolí ďaleko viac. Peniaze sú fajn, sú skvelé ako prostriedok  k pomoci. Bez peňazí by sme neošetrili ani jediného pacienta či už s ťažkou chorobou ako je choroba motýlích krídel, leukémie,  ľudí s cystickou fibrózou atd. tak ale ani jediného pacienta na internom oddelení. A preto sem dávam tento krásny citát od Matky Terezy, ktorý hovorí za všetko.

Peniaze sú prostriedok aby sme pomohli, ale ta láska, slovo, kamarátstvo, čas ktorý pacientom dávame je omnoho dôležitejší. Veľa krát som sa behom stáži stretla s ľudmi na lôžkovom oddelení, ktorí len túžili aby sa s nimi niekto porozprával aby sme vypočuli ich život, ich trápenie, ich bolesti ale aj radosti.

Lékarov je málo, pacientov je veľa a času je veľmi málo, ja to chápem a vidím na oddeleniach, ktorými ako študentka prechádzam ale aj napriek tomu si myslím a verím, že ten čas na tu ľudskosť  by sme si mali nájsť. Čas na bolesť, ktorá je naproti nám, ktorá netúži ani tak po oddbornosti ako po vypočutí a chápaní, že v bolesti  a na lôžku si prajeme aby sa svet točil okolo nás a náš lékar bol samotný Boh.

Musíme ostať v prvom rade človekom a až potom lékarom, pretože nikdy nevieme kedy sa minca obráti a my budeme túžiť po tom aby si ten čas našli pre nás.

Malá duše a Slunce

30.11.2017

Byla nebyla jedna Malá duše, která řekla Bohu: Já vím, kdo jsem !” A Bůh řekl: „To je báječné ! Kdo jsi ?” A Malá duše vykřikla: Já jsem Světlo !” Bůh se zeširoka usmál a pravil: viac »

sója - strukoviny

USA počas leta ovládli dovoz sóje do Európy

20.09.2018 22:00

Spojené štáty sa stali hlavným dodávateľom sóje do Európy, pričom dosiahli 52-percentný podiel v porovnaní s vlaňajšími 25 percentami.

Gibraltár

Španielsko chce do októbra dosiahnuť dohodu s Britániou ohľadom Gibraltáru

20.09.2018 21:58

Gibraltár, zámorské teritórium Británie na južnom cípe Pyrenejského polostrova, opustí EÚ spoločne s Britániou budúci rok 29. marca.

Ukrajina, Doneck

Pušilin ohlásil kandidatúru na post lídra Doneckej ľudovej republiky

20.09.2018 21:22

Od novembra 2014 slúži ako vyslanec DĽR na rokovaniach Trilaterálnej kontaktnej skupiny o Ukrajine v bieloruskej metropole Minsk.

patologickabdelost

Jsem, co jsem, a to stačí k tomu, abych byla.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2
Celková čítanosť: 1017x
Priemerná čítanosť článkov: 509x

Autor blogu

Kategórie

Archív