Založ si blog

V prvom rade ostať človekom

„Lidé v nouzi nepotřebují až tak moc peníze. Oni potřebují naše oči, ruce, nohy, srdce…“

– Matka Tereza

 

Určite tu nie som od toho aby som niečo zviditeľnovala nato sú známe osobnosti a média. Ani nemám tú silu ale bola by som rada ak by sa to dostalo aspoň k jednému z Vás. V jednom rozhovore s pani Jitkou Čvančarovou som si vypočula, že ludí s chorobou motýlích krídel sociálne vylúčenie bolí ďaleko viac. Peniaze sú fajn, sú skvelé ako prostriedok  k pomoci. Bez peňazí by sme neošetrili ani jediného pacienta či už s ťažkou chorobou ako je choroba motýlích krídel, leukémie,  ľudí s cystickou fibrózou atd. tak ale ani jediného pacienta na internom oddelení. A preto sem dávam tento krásny citát od Matky Terezy, ktorý hovorí za všetko.

Peniaze sú prostriedok aby sme pomohli, ale ta láska, slovo, kamarátstvo, čas ktorý pacientom dávame je omnoho dôležitejší. Veľa krát som sa behom stáži stretla s ľudmi na lôžkovom oddelení, ktorí len túžili aby sa s nimi niekto porozprával aby sme vypočuli ich život, ich trápenie, ich bolesti ale aj radosti.

Lékarov je málo, pacientov je veľa a času je veľmi málo, ja to chápem a vidím na oddeleniach, ktorými ako študentka prechádzam ale aj napriek tomu si myslím a verím, že ten čas na tu ľudskosť  by sme si mali nájsť. Čas na bolesť, ktorá je naproti nám, ktorá netúži ani tak po oddbornosti ako po vypočutí a chápaní, že v bolesti  a na lôžku si prajeme aby sa svet točil okolo nás a náš lékar bol samotný Boh.

Musíme ostať v prvom rade človekom a až potom lékarom, pretože nikdy nevieme kedy sa minca obráti a my budeme túžiť po tom aby si ten čas našli pre nás.

Malá duše a Slunce

30.11.2017

Byla nebyla jedna Malá duše, která řekla Bohu: Já vím, kdo jsem !” A Bůh řekl: „To je báječné ! Kdo jsi ?” A Malá duše vykřikla: Já jsem Světlo !” Bůh se zeširoka usmál a pravil: viac »

Soros

Osobnosťou roka je podľa Financial Times George Soros

19.12.2018 11:04

Prestížne noviny ho označili za vlajkonosiča liberálnej demokracie, ktorá je v obkľúčení populistov.

Michael Flynn

Sudca odložil odsudzujúci verdikt nad Trumpovým exporadcom Flynnom

19.12.2018 10:51

Bývalý bezpečnostný poradca Bieleho domu Michael Flynn sa vlani priznal, že vyšetrovateľom FBI klamal o svojich kontaktoch s Ruskom.

Okresný súd v Poprade.

V Poprade prebiehal ďalší súd, kde figuruje Kiskov človek. Sledovali sme online

19.12.2018 10:31, aktualizované: 11:28

Okresný súd v Poprade sa dnes zaoberal ďalším prípadom, v ktorom figuruje človek blízky prezidentovi Andrejovi Kiskovi Michal Šuliga. V hre je ďalší realitný podvod.

kurily, kurilské ostrovy, japonsko, rusko, lod

Japonsko protestuje proti výstavbe ruských kasární na Kurilských ostrovoch

19.12.2018 10:27

Posilnenie ruskej vojenskej prítomnosti v severnej časti Kuríl bolo japonskom opakovane označené za neprijateľné.

patologickabdelost

Jsem, co jsem, a to stačí k tomu, abych byla.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2
Celková čítanosť: 1108x
Priemerná čítanosť článkov: 554x

Autor blogu

Kategórie

Archív